Pałac Moritzburg Okolice Drezden, Niemcy

In Architecture, Cityscape, Photography, Travel
Scroll this

Kilka fotografii krajobrazu miejskiego przy okazji powrotu z sesji fotograficznej w Berlinie… Sesja trwała tydzień i kosztowała mnie wiele wysiłku ale skoro byłem w miejscu, które nie często mam przyjemność odwiedzać to bardzo chciałem skorzystać z okazji i wykonać kilka fotografii w Drezden. Poprzednim razem w środku zimy miałem okazję zrobić kilka ciekawych zdjęć miasta. Tym razem przygotowując się do wyjazdu z Berlina szukałem ciekawych miejsc do fotografowania w „okolicy”. Znalazłem na mapach miasteczko Moritzburg i od razu zainteresowała mnie ta architektura. Z prognozy pogody widziałem, że niebo nie zapowiadało spektakularnego ognia więc nie żałowałem, że przyjadę na miejsce dość późno. Oczywiście gdybym mógł na to wpłynąć wolałbym mieć w cieniach trochę światła, pojawić się tam w okolicach niebieskiej lub złotej godziny… ale na miejscu okazało się, żę jest inny czynnik wpływający na światło, którym mogłem „zagrać” na zdjęciach. Mam na myśli lekką mgiełkę. Jak widać na zdjęciach skupione światło pochodzące od zamku lekko zmiękczyła i rozszczepiła.

Pojawiłem się na miejscu dość późno i byłem po całym dniu fotografowaniu w studio, także mając na uwadze swoje zdrowie psychiczne powyższe zdjęcia potraktowałem jak relaksacyjny spacer fotograficzny. Warunki nie były idealne ale poznawanie nowego miejsca i możliwość wykonania kilku zdjęć to dla mnie zawsze ogromna frajda.

Myślę, że przy okazji następnej sesji w Berlinie będę chciał znowu odwiedzić to miejsce. Wyobrażam sobie możliwość zrobienia tam ładnego zachodu słońca i jeśli będzie możliwość zostać kilka godzin to jakiś kadr z gwiazdami. W każdym razie miejsce ma piękny potencjał zdjęciowy i można je zobaczyć w drodze z Berlina do Drezden.

Trochę informacji na temat samego Zamku:

Pałac Moritzburg – jeden z licznych niemieckich zamków na wodzie. Barokowy pałac znajduje się w miejscowości Moritzburg w Saksonii w pobliżu Drezna.

Wybudowano go w latach 1542-1546 jako pałac myśliwski dla księcia Maurycego Wettyna. Kaplica została dodana między 1661 i 1671 według projektu Wolfa Caspara von Klengels i jest dobrym przykładem wczesnego baroku. W latach 1723 i 1733 na prośbę Augusta II Mocnego, elektora Saksonii i króla Polski zamek został przebudowany tak, aby móc pełnić funkcję wypoczynkową, czego skutkiem było założenie parku. Przebudowy odbyły się według projektów dwóch architektów – Matthäusa Daniela Pöppelmanna i Longeloune.

Na fasadzie powyżej głównego wejścia umieszczony został kartusz z herbem Polski.

źródło: wikipedia.pl

Lokalizacja zamku:

Pięknie dziękuję, że wpadliście,
Pozdrowienia,
Wojciech Wandzel